Haber

Akşener: Sadece kendinizi değil, ailenizi, dostlarınızı, akrabalarınızı da sandığa götürün, Kılıçdaroğlu’na oy verin

GEZEL Partisi Genel Başkanı Meral Akşener, 28’inci Dönem Milletvekili Seçimleri ve 14 Mayıs’ta yapılan Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ardından ilk kez açıklama yaptı.

Akşener, parti genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında şunları söyledi:

“Seçimde 45 miting yaptık, 54 noktada çalıştım. 14 Mayıs’ta seçim sonuçları açıklandı. Bu seçim 0-0’la başlayan ve referanduma dönüşmesi gereken bir seçim. İkinci tur görüşmeleri yaptık. CHP olduğu bağlantı dilinin CHP tarafından düzenlenip ortaya konulduğu bir çalışma yapıldı ve kampanya kümesi oluşturuldu.Çevremizde etkili olan birçok kişi ile birebir görüşmeler yaptım. kanaat önderi dediğimiz birçok kişi 81 ildeki tüm teşkilatlarımız, eski ve yeni milletvekillerimiz saha çalışmasına başladılar.

Sadece kendinizi değil, ailenizi, dostlarınızı ve akrabalarınızı da sandığa götürün, Kılıçdaroğlu’na oy verin.

28 Mayıs’ta alacağınız kararla; ya şiddete, ölüme, tacize, tecavüze ve hatta kadınlara evlatlık verilmesini seçim kazanmak için sayanları seçeceksiniz; ya da kadın, çocuk ve gençlerin haklarını korumak ve uyumlaştırmak isteyenleri seçeceksiniz.

herhangi biri; Dün olduğu gibi milli bayramlarda Atatürk’ün adını anmamak için her şeyi yapanları seçeceksiniz ya da her milli bayramı Atatürk’ün adı ve iziyle kutlayanları seçeceksiniz. Ya Türküm demekten rahatsız olup cumhuriyet değerlerimizi rahatsız edenleri seçeceksiniz ya da varlığımın Türk varlığına armağan olacağına yemin edenleri seçeceksiniz. Ya 2019’da PKK’nın, 2023’te Hizbullah’ın arkasında duranları seçeceksiniz ya da ülkemizde terörün gölgesini bile barındırmayanları seçeceksiniz. Ya gücünü mafyadan alanlarını seçeceksin ya da gücünü sadece milletin iradesinden alanları.

Ensar yüzünden ülkemizi yolların kesiştiği bir han haline getirenleri, vatandaşlığımızı pazarlayanları seçeceksiniz; yoksa namus olarak sınırlarımızı, tapu olarak da kimliklerimizi bilenleri seçeceksiniz. Ya Suriyeli gönderemeyiz diyenleri seçeceksiniz ya da Avrupa’nın göçmen hendeği olmayı reddedip sığınmacıları ülkelerine gönderenleri seçerek tüm oyunları bozacaksınız.

Ya düşmana kan döküp koca bir milleti birbirine düşman etmeye ant içenleri seçeceksiniz ya da Türkiye’nin birlik ve beraberliğini demokrasiyle taçlandırmayı vaat eden Kılıçdaroğlu’nu seçeceksiniz.

Ya öfkesi, nefreti ve hırsıyla ülkemizi ele geçirilmesi gereken bir kupon arazisi olarak gören Erdoğan’ı seçeceksiniz; ya da saygı, sevgi ve empati kültürünü benimseyen Kılıçdaroğlu’nu seçeceksiniz. Türk milleti olarak bu seçimde iki seçeneğimiz var önümüzde: Sarayın gölgesinde mi kaybolacağız yoksa millet iradesini yeniden hakim mi kılacağız? Takipçilerin yol düzenine mi geçelim, yoksa zenginlik ve refahı mı seçelim?

Yeni bir sistem kuruyoruz. Seçim günü ıslak imzalı tutanakların tamamı CHP il ve ilçelerine, oradan da genel merkeze gönderilecek. İnsan unsurumuzu, hukukçularımızı, bilgilerimizi tek bir alanda toplayacağız. 2000 sandığa itiraz ettik. Bir kısmı tamamlandı. 2 ilde meclis itirazlarımıza devam ediyoruz.

Sinan Ogan ile görüşmedim. Kılıçdaroğlu’nu aday gösterdik ve arkasındayız. Seçim gününe kadar elimizden geleni yapacağız. Genel liderler olarak kendisine Ogan Bey ve İnce dahil diğer bir arkadaşımızla görüşmesi ve varsa taleplerini yerine getirmesi için yetki verdik. O yüzden bu görüşmelere Kılıçdaroğlu öncülük ediyor. İstedikleri her görevi yerine getirebilirler.

Bu sefer işimiz daha kolay, çok büyük iftiralara maruz kaldık, onlara hatasız söylersek daha isabetli sonuçlar alırız.” (HABER MERKEZİ)

cilimlihaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu